Prezydent Maduro: Wenezuela szuka możliwości wykorzystania kryptowaluty w handlu globalnym

Veröffentlicht von

Prezydent Wenezueli Maduro przedstawił nowe prawo antysankcyjne, które może umożliwić krajowi wykorzystywanie kryptowalut do globalnych transakcji.

Historia kryptowaluty Wenezueli trwa, gdy prezydent tego kraju Nicolas Maduro przedstawił nowe przypadki użycia

Niedawny raport informował, że kraj Ameryki Południowej bada możliwość wykorzystania aktywów cyfrowych w handlu obok krajowego Petro.

Prezydent Maduro przedstawił nowe prawo antysankcyjne w Konstytucyjnym Zgromadzeniu Narodowym. W niedawnym przemówieniu zapewnił:

„Ustawa antysankcyjna jest pierwszą odpowiedzią, która daje nową siłę używaniu petro i innych kryptowalut, krajowych i globalnych, w handlu krajowym i zagranicznym, tak aby można było używać wszystkich kryptowalut światowych, państwowych i prywatnych. To ważny projekt, który jest w fazie rozwoju ”.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak Maduro zasugerował w zeszłym roku, że jego kraj może przyjąć płatności kryptowalutowe.

Może ci się spodobać również:

29 osób używających kryptowalut do finansowania dżihadystów i członków Al-Kaidy aresztowanych we Francji

Max Keizer: Bitcoin zniszczy wszystkie inne kryptowaluty

Raport chińskich mediów: kryptowaluty to najskuteczniejsze aktywa roku 2020

Ponadto Wenezuela podpisała latem tego roku nową umowę podatkową, która umożliwiła krajowi rozpoczęcie pobierania podatków i opłat w Petro.

Badanie opublikowane przez CryptoPotato ujawniło, że aktywa cyfrowe już odgrywają istotną rolę w zmagającej się gospodarce kraju. Nasilający się kryzys finansowy w Wenezueli wywołał znaczne zainteresowanie kryptowalutami, ponieważ ludzie szukają możliwości ucieczki przed dewaluującą walutą krajową.

Wolumen Bitcoin peer-to-peer jest przykładem rosnącego zainteresowania podstawową kryptowalutą w kraju. Zgodnie z danymi z coin.dance, wolumen BTC P2P na LocalBitcoins stale rośnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy.