Peter Schiff podążając za 90% wzrostem cen Silvera: To jest Nowy Bitcoin

Veröffentlicht von

Peter Schiff powiedział, że srebro jest nowym Bitcoin po wzrost metalu prawie 90% od czasu zderzeń w połowie marca.

Znany ekonomista i zwolennik złota, Peter Schiff, skomentował niedawny wzrost cen srebra, mówiąc, że metal stał się zasadniczo „nowym Bitcoinem“.

Ten ostatni, z drugiej strony, był szczególnie stabilny. Wczoraj cena wzrosła tylko nieśmiało o dwa procent, co było najbardziej akcji Bitcoin widział w dość krótkim czasie.

Srebro to nowy Bitcoin, mówi Peter Schiff.
Peter Schiff, znany ekonomista i autor, nigdy nie ukrywał, że nie jest fanem Bitcoina.

Jak ostatnio donosi CryptoPotato, Schiff powiedział, że zgadza się z Rezerwą Federalną Stanów Zjednoczonych, która kategoryzuje Bitcoin Trader tam z fiatem, w przeciwieństwie do złota. Powiedział również, że gdy zniknie zaufanie zarówno do fiata, jak i BTC, ludzie po raz kolejny zwrócą się do złota.

Teraz Schiff porównał inny metal szlachetny, srebro, z kryptokur walutą w świetle jej ostatnich zysków.

Ty też możesz lubić:

Prawie 70% Nigdy nie widziałem, że cena złota zmienia się w cenę Bitcoin’a.
To jest powód, dla którego Bitcoin będzie się zanurzał po obcięciu o połowę w 2020 roku według Petera Schiffa.
Peter Schiff wyjaśnia, dlaczego inflacja nie spowoduje wzrostu ceny Bitcoinów, w przeciwieństwie do złota.
Rzeczywiście, ceny srebra wzrosły o prawie 90% od czasu krachu w marcu.

silverusd_chart
Srebro/USD. Źródło: TradingView
Komentując tę sprawę, Schiff powiedział:

 

„Srebro wzrosło do tej pory o ponad 13%, a Bitcoin ledwo o 2%. Srebro to nowy Bitcoin, z wyjątkiem bezpośredniego użycia. Więc podczas gdy Bitcoinowie marzą o tym, że Bitcoin pójdzie na księżyc, brakuje im prawdziwego wystrzału z księżyca w srebro.“

I podczas gdy to oczywiście prawda, że ceny srebra rosną, jest mały szczegół, którego Schiff, jak zawsze, brakuje – wszystko idzie w górę!

 

Czy wszystko jest Nowym Bitcoinem?

 

Schiff nie zdaje sobie sprawy z tego, że porównanie to nic innego jak głupiec. Albo, być może, całkowicie zakopał głowę w złocie i srebrze, że tak wiele skarbów i całkowicie tęskni za tym, co dzieje się z całym rynkiem.

Każdy z głównych indeksów notuje ogromny wzrost od czasu krachu w połowie marca. Należą do nich S&P 500, Dow Jones Industrial Average (DJI), podczas gdy Nasdaq Composite i Nasdaq 100 oznaczają świeże, wszechobecne hity.

 

Ale pomijając to wszystko, spójrzmy na zyski, jakie Bitcoin dał swoim inwestorom w tym samym okresie. Od Czarnego Czwartku, Bitcoin wzrósł o ponad 155% – prawie dwukrotnie więcej niż srebro.

Więc, nie, srebro nie jest nowym Bitcoinem, nawet jeśli chodzi o wzrost cen. W rzeczywistości, nawet się do niego nie zbliża.