BitMEX w odpowiedzi na CFTC: Będziemy nadal działać normalnie, fundusze są bezpieczne

Veröffentlicht von

BitMEX wydał oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na amerykańską CFTC, mówiąc, że będzie zwalczać zarzuty, gwarantując jednocześnie, że fundusze są bezpieczne.

W nieco nieoczekiwanym obrocie wydarzeń Komisja Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi Stanów Zjednoczonych postawiła zarzuty właścicielom-operatorom Bitcoin Lifestyle za nielegalne prowadzenie giełdy kryptowalut i nieprzestrzeganie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Jak informował dzisiaj CryptoPotato , miało to natychmiastowy wpływ na cenę Bitcoina , która po wiadomościach spadła aż o około 400 USD

Teraz BitMEX opublikował oficjalne ogłoszenie z krótkim komentarzem do sprawy, przedstawiając swój sprzeciw wobec decyzji rządu.

W rozmowie stwierdzono, że decyzja była „surowa” i że zamierzają energicznie bronić zarzutów. Co więcej, BitMEX dodał, że od samego początku swojej działalności „zawsze starali się przestrzegać obowiązujących przepisów prawa Stanów Zjednoczonych, tak jak te prawa były rozumiane w tamtym czasie i na podstawie dostępnych wskazówek”.

Ponadto platforma zapewniła, że będzie działać „całkowicie normalnie”, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo wszystkich środków.

Może ci się spodobać również:

Bitcoin spada o 400 USD, gdy CFTC obciąża właścicieli BitMEX nielegalną obsługą giełdy kryptowalut
Kiedy Bitcoin osiągnie 100 000 dolarów, Mike Novogratz przekaże większość swoich zysków na cele charytatywne

Opinia: Bitcoin jest prawdziwym zwycięzcą od pierwszej debaty prezydenckiej Trump v Biden
Niektórzy członkowie społeczności zauważyli, że wypłaty były przetwarzane szybciej niż zwykle. W tym celu BitMEX wyjaśnił, że „aby rozwiać wszelkie obawy klientów, oczekujące żądania wypłaty zostały przetworzone o 17:45 UTC, zgodnie z naszymi standardowymi procedurami”. W przypadku kolejnych wypłat giełda zapowiedziała, że będzie przebiegać normalnie.